פיירפוקס גרסה 4 הגיע!

אחרי דיבורים רבים ואינספור גרסאות בטא, יצאה גרסה 4 של דפדפן פיירפוקס.

ממשק

מבחינת הממשק - פיירפוקס מיישר קו עם שאר הדפדפנים המודרניים: כרום, אופרה, ספארי, אקסלפלורר 9... נראה שהמגמה המינימליסטית שהכתיב גוגל כרום כבשה את כל שוק הדפדפנים. כרגע הממשק נראה כשילוב של אופרה (תפריט בצד שמאל למעלה) וכרום (תפריט מצד ימין, טאבים מעל לשורת הכתובת, טאבים ממוזערים לאפליקציות). יש הבדלים בממשק בין פיירפוקס לווינדוז xp לבין פיירפוקס לווינדוז 7.

החידוש הגדול בממשק הוא מארגן הטאבים שנקרא Panorama View. בעזרת מארגן זה תוכלו לקבץ יחד טאבים השייכים לאותו הנושא, באמצעות drag-n-drop. תכונה זו ייחודית לפיירפוקס.

סינכרון

בדומה לאפשרות הסינכרון שמספק כיום כרום, פיירפוקס 4 מאפשר לסנכרן מועדפים, העדפות, היסטוריה לחשבון מקוון. באופן זה, אם יש לכם מספר מחשבים במספר מקומות, תוכלו להקל על עצמכם את החיים מבלי להזדקק לתוסף מיוחד. בעבר הייתם מוכרחים להשתמש בתוסף בשם Xmarks כדי לסנכרן בין מחשבים. כיום Xmarks משמש ל-usecase אחר: הוא מאפשר לסנכרן מועדפים בין דפדפנים.

שיפור בביצועים

אחד הנושאים החמים היום בשוק הדפדפנים הוא נושא הביצועים. כרום פתח את התחרות עם פרשן הג'אווה-סקריפט המהיר שלו, V8. IE9 הוסיף את האצת החומרה כנושא מרכזי. לפיירפוקס 4 פרשן חדש לג'אווה סקריפט בשם JägerMonkey, המציג ביצועים טובים יחסית לגרסה 3.6, אך לא מתחרה ממשי במהירות של כרום. גם בתחום האצת החומרה פיירפוקס מציג שיפורים, אם כי IE9 וכרום 9 גוברים עליו בתחום זה.

תמיכה ב-css3 וב-html5

פיירפוקס 4 תומך ב-CSS3 Transitions - אנימציות ב-css. וכן ב-אימות טפסים דרך html5. דפדפני וובקיט ואופרה כבר תומכים באופציות אלו זמן רב ונחמד שפיירפוקס מיישר איתם קו

תגיות:, ,

תגובה אחת