בלוג

וורדפרס

מה זה וורדפרס בכלל?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן קלה לשימוש, הכתובה בקוד פתוח, ובעלת קהילה גדולה ופעילה של מפתחים ומשתמשים. המערכת מבוססת על תבניות שקובעות את מראה האתר ואופן העדכון שלו.

אייקוני נגישות

למה בוני האתרים לא אוהבים את חוק הנגישות?

חוק נגישות האתרים הישראלי ייכנס לתוקפו באוקטובר 2017. בעוד שהמטרה של החוק מבורכת, קשה ויקר ליישם את החוק במלואו – מה שמרתיע את בוני האתרים ואת בעלי האתרים.

צילום מסך אתר פונטביט

קונים פונט רשת מפונטביט? שני דברים שכדאי לבקש

פונטביט היא אחת מחברות הפונטים הגדולות בארץ. אם אתם משתמשים בפונטים שלהם לדפוס, יש סיכוי טוב שתרצו לרכוש את גרסת הרשת של הפונטים עבור הלקוח. בעת ההזמנה, כדאי לבקש שני דברים שישדרגו את מראה הפונט באתר שלכם.

נגישות

הנחיות ברורות (יותר) לבדיקת נגישות

אחת ההנחיות להנגשת האתר לפי חוק נגישות האתרים היא לעבור על טופס בדיקות נגישות לאתר אינטרנט, שניתן למצוא באתר משרד המשפטים. הטקסט שבקובץ קשה לקריאה, גם בגלל פורמט האקסל וגם מפני שהוא מתורגם מאנגלית. לפניכם הגרסה המוגהת והקריאה יותר של הקובץ.

אילנה בייניש מרצה בכנס הנגישות - יוני 2014

רשמים מכנס הנגישות – יוני 2014

נכחתי בכנס נגישות באינטרנט שהתקיים ב-10.6.14 באוניברסיטה הפתוחה ברעננה. זו היתה הזדמנות לשמוע עצות פרקטיות בנוגע להנגשת אתרים. בפוסט זה אשתף כמה תובנות שגיבשתי בכנס.

תוכן

תוכן כבסיס לאתר מוצלח

התוכן הוא העיקר של כל אתר אינטרנט. ישנם מעצבי אתרים וגם לקוחות שחושבים שניתן לעצב אתר גם ללא תוכן, או עם תוכן מדומה. אני מאמין שעיצוב ללא תוכן פוגם באספקטים רבים של האתר: מראה האתר, נוחות השימוש בו וניהול התכנים.

אינטרנט אקספלורר 7

5 דברים שאפשר לעשות ב-css אם לא תומכים ב-ie7

סקרנו בעבר את הדברים שאפשר לעשות ב-css, בהנחה שאקספלורר 6 עבר מהעולם. אמנם אקספלורר 7 לא מת רשמית, אך אחוזי השימוש בו נמוכים ביותר. מה אפשר לעשות אם מסירים את התמיכה באקספלורר 7?

כתב ברייל

מחשבות על חוק הנגישות

לפני מספר שבועות נכנס לתוקפו חוק הנגישות, שעורר סערה בקרב בוני האתרים בארץ. בתור בונה אתרים שאינו מומחה לנגישות, ברצוני להתייחס לכמה טענות של התומכים בחוק

גופן אלף

אלף – גופן עברי חינמי חדש

אלף הוא גופן רשת עברי חינמי ודו-לשוני, שנוצר על ידי הגילדה (מיכל סהר והטייס), מושון זר אביב וניר ייני. הפונט מהווה תחליף ראוי לגופן אריאל כאות טקסט למסך.