אודות

לביא פרצ׳יק

לביא פרצ׳יק - בונה אתרים, מעצב ומרצה. למד תקשורת אינטראקטיבית במכללת הדסה בירושלים וסיים את לימודיו בהצטיינות. כעצמאי, עיצב ובנה אתרים למוסדות ולאנשים פרטיים במגוון תחומים. מרצה לבניית אתרים משנת 2010 במגוון מוסדות בירושלים: מכללת הדסה, מכללת אמונה ומכללת נס.

עיצוב ובניית אתרים

כל אתר הוא עולם משלו, המביא לידי ביטוי מוצר, שירות או רעיון שהלקוח רוצה להציג לעולם. תהליך העבודה הוא אישי, ייחודי ושונה עבור כל לקוח כדי ליצור אתר התפור לפי מידותיו.

עיצוב רספונסיבי

כיום משתמשים רבים גולשים באינטרנט בסלולר ובטאבלטים. עיצוב ובניית האתר כך שהוא יהיה מותאם לכל גודל מסך נקרא ״עיצוב רספונסיבי״. בניגוד לאתרי ״מובייל״ - שהם אתרים נפרדים לסלולר, עיצוב רספונסיבי פשוט יותר לתפעול וזול יותר לתכנות.

בניית אתר נגיש

בישראל קיים חוק נגישות לאתרי אינטרנט שייכנס לתוקפו ב-25 לאוקטובר 2017. החוק קובע שכל אתר המספק מידע לציבור צריך להיות נגיש לבעלי מוגבלויות. כלומר, כל אתר צריך להיות נוח לשימוש ללקויי ראיה, לקויי שמיעה ובעלי מוגבלויות מוטוריות. בעליו של אתר לא נגיש, חשופים לתביעה של כ-50,000 ₪ ללא הוכחת נזק. ניתן לבצע הנגשה בסיסית בכל אתר רספונסיבי חדש - לא כולל הנגשת רכיבים מצד שלישי, מסמכים וסרטונים.

חוויית משתמש

לכל אתר יש מטרות שונות ולכן יש לתכנן ולבנות אותו כך שהאתר יהיה נוח לשימוש: מאיסוף התכנים, דרך העיצוב ועד לתכנות. נוחות השימוש של הגולשים מתבטאת ביכולתם להתמצא באתר בקלות, להגיע למידע שהם מבקשים בצורה ברורה ונעימה. גם בצד ניהול האתר חשוב ליצור מערכת נוחה לעדכון. מסיבה זו, לא נעשה שימוש בתבניות מוכנות, אלא כל אתר נבנה מתחילה ועד סוף לפי הצרכים הספציפיים של הלקוח.

מערכת ניהול תוכן

בעבר היה מקובל ליצור אתרים ׳סטטיים׳ - כאלו שרק המתכנת יוכל לעדכן בהם את התכנים לפי דרישת הלקוח. כיום מקובל ליצור כל אתר עם מערכת ניהול תוכן - כדי שהלקוח יוכל לעדכן את תכני האתר בעצמו בכל עת באמצעות: הוספה והסרה של דפים, עריכת הטקסט והתמונות שבכל דף וכו׳. מערכת ניהול התוכן איתה אני עובד היא וורדפרס - אחת המערכות הכי פופולריות כיום. וורדפרס היא מערכת בטוחה - שכן משתחררים עבורה עדכוני אבטחה באופן שוטף. וורדפרס גם נוחה לשימוש ולעדכון, ומעבר לכך - כחלק מתהליך העבודה אני מבצע התאמות לממשק העריכה של כל אתר לפי צרכיו.

שלבי העבודה

  1. תכנון מבנה האתר יחד עם הלקוח, עם דגש על חוויית משתמש
  2. עיצוב בתוכנה גרפית והצגתו ללקוח לאישור
  3. תכנות האתר
  4. התאמת ממשק עדכון האתר לצרכי הלקוח

תחזוקה ועדכון

לאחר סיום העבודה, אשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בכל בקשה או שאלה. כמו כן, ניתן לשכור את שירותיי כדי לשנות או להוסיף תכונות חדשות באתרים קיימים.