5 סיבות לבנות אתר בוורדפרס ולא בוויקס

לכאורה וויקס הוא פתרון זול ופשוט שמאפשר לכל אחד לבנות אתר. אז למה עדיין בונים אתרים באופן אחר כיום? נמנה כאן 5 חסרונות של מערכת וויקס שיעשו לכם קצת סדר.

1. כלי לבניית אתרים לא יהפוך אתכם לאנשי מקצוע

וויקס הוא בסך הכל כלי. שימוש בכלי לא הופך אתכם לבעלי מקצוע שמבינים מה הם עושים. מצלמות יקרות לא הופכות אנשים לצלמים טובים, וכלים לפתיחת סתימות לא הופכות בעלי בתים לאינסטלטורים. כמו בכל תחום, כדי לקבל עבודה מקצועית, יש לפנות לבעלי מקצוע. הדבר נכון במיוחד באתר אינטרנט שהוא כלי שיווקי. ברוב המקרים, אתרי וויקס יהיו חסרי סדר, קשים לשימוש ופחות אפקטיביים מאתרים מקצועיים. הפנים של העסק שלכם לא צריכים להיראות כעבודה חובבנית.

2. איכות גרועה

כל אתר אינטרנט כתוב בקוד, אותו הדפדפן מציג כאתר ויזואלי. בעזרת וויקס וכלים דומים ניתן לשנות את מראה האתר באמצעות ממשק, כשוויקס מייצר את הקוד באתר. קוד מכונה תמיד יהיה נחות לעומת כתיבת קוד מותאם בידי מתכנת: האתר יהיה איטי, יהיה קשה יותר לקדמו בתוצאות החיפוש  בגוגל, ויווצרו תקלות שונות במראה האתר שיהיה קשה לפתור - גם בידי אנשי מקצוע.

3. ממשק ניהול לא מותאם

אחד מהאתגרים שעומדים בפני בוני אתרים היא ליצור אתר שיהיה נוח לעדכון עבורכם, בעלי העסקים. לכל עסק יש את הצרכים שלו, שבאים לידי ביטוי גם במראה האתר וגם בממשק הניהול. וויקס מבוסס על תבניות מוכנות מראש ולכן אינו יכול להתאים לכל הצרכים שלכם בצורה אופטימלית.

מחשב נייד על שולחן עם פרחים
רוצים אתר ייחודי, איכותי, מקצועי, שיתאים לעסק ויהיה שלכם? אל תעבדו עם וויקס, קחו מתכנת

למשל, הצרכים של סטארטאפ שרוצה להציג את המוצר שלו, אינם דומים לצרכים של בית ספר תיכון. באתר של מוסד חינוכי יהיה לוח שנה, אירועים, מידע על תוכניות הלימודים וכו׳, בעוד שלסטארטאפ יש צורך ממוקד בהצגת היתרונות של המוצר שלהם. ממשק טוב עבור אירועים יאפשר לעדכן אירוע ולהציג אותו גם בלוח השנה וגם בדף הבית.

4. האתר לא יהיה אצלכם

כשמשתמשים בוויקס האתר הסופי מאוחסן על גבי המחשבים של חברת וויקס. אם תרצו להעביר את האתר לחברה אחרת - לא תוכלו לעשות זאת, אלא תצטרכו לבנות את האתר מחדש. כלומר אתם לקוח שבוי - אם האתר איטי, לא עונה על ציפיותכם או עם תקלות שונות - אתם כבולים לחברה. לעומת זאת אתר שנבנה בידי בונה אתרים - תמיד ניתן להעבירו לבעל מקצוע אחר, או לחברת אחסון אחרת - אם האתר איטי.

5. אתר חסר ייחוד

אחד העקרונות החשובים ביותר בשיווק ובמיתוג הוא ליצור בידול בין העסק שלכם לבין עסקים אחרים. העסק שלכם מיוחד והאתר צריך לשקף זאת. שימוש בתבניות מוכנות - בוויקס או בוורדפרס - יביא לאתר חסר ייחוד ויזואלי, בעוד אתר מותאם אישית שנבנה רק בשבילכם יביא לתוצאה הטובה ביותר.

סיכום

כדי לקבל אתר מקצועי, איכותי וייחודי, שיתאים לעסק וגם יהיה שלכם בסוף התהליך - קחו מתכנת ומעצב. בטווח הקצר שימוש בוויקס עלול להיראות כפתרון קסם, אך למערכת זו יש חסרונות רבים כפי שראינו. אנשי מקצוע ייתנו לכם פתרון מוצלח כשאתם משקיעים זמן וכסף בשיווק העסק שלכם באינטרנט.

תגיות:

תגובות

הגיבו לכתבה